Отборът на Севиля прекъсна серията си от четири мача без

...

Севиля одра кожата на жабчетата - 5:0

Отборът на Севиля прекъсна серията си от четири мача без победа в Ла Лига с домашен триумф с 5:0 против Леванте в дуел от 21-ия кръг. И петте попадения бяха осъществени след почивката, когато Висам Бен Йедер (48), Андре Силва (60), Франко Васкес (70), Пабло Сарабия (80 - дузпа) и Куинси Промес (90). Тимът на Пабло Мачин игра въодушевено, въпреки и с мисълта за мача реванш за Купата на краля с Барселона.
Домакините стигнаха до ужасно голово състояние още в третата минута. Вратарят на " жабчетата " Ойер мазета с рамо след рисков удар на Бен Йедер. В 15-ата Емануел Боатенг стреля над гредата с глава при осъществяване на корнер. В 18-ата публиката на “Рамон Санчес Писхуан” изиска дузпа след рухване на Андре Силва - съдията реши, че всичко е по разпоредбите. В 38-ата дебютантът за андалусците Максимилиан Вьобер стреля доста покрай гредата. В 43-ата Роке Меса нацели греда, а Силва не можа да направи добавка. В 48-ата Бен Йедер откри резултата. Френският нападател получи подаване от Роке Меса и осъществя с ориентиране сред краката на вратаря - 1:0. В 57-ата Енис Барди тресна гредата след прекрасен удар към вратата на Томаш Вацлик. В 60-ата Куинси Промес получи подаване отдясно, Андре Силва изпревари отбраната на противника и засече топката от седем метра за 2:0. В 70-ата Франко Васкес означи с удар от 10 метра в близкия ъгъл. Мудо получи подаване от Пабло Сарабия отляво. В 78-ата Промес завоюва дузпа за “бяло-червените”, която Сарабия трансформира в гол за 4:0. В 85-ата Васкес нацели греда в опит за нов гол във вратата на Ойер. В 89-ата Роке Меса беше побутнат в наказателното поле и съдията назначи дузпа. Куинси Промеси не съумя да осъществя при удара от бялата точка, само че се оправи при добавката за 5:0. С триумфа севилци краткотрайно изравниха по точки Реал Мадрид. Примера дивисион 21 кръг, събота 26 януари  Севиля 5:0краен резулат  Леванте