Отборът на Севиля пречупи с 1:0 Осасуна в мач от

...

Севиля взе първа победа от пет мача

Отборът на Севиля пречупи с 1:0 Осасуна в мач от деветия кръг на Ла Лига, игран на " Рамон Санчес Писхуан ". Лукас Окампос осъществя единствения гол при наново осъществяване на дузпа в 60-ата минута. В последните си четири срещи от шампионата момчетата на Юлен Лопетеги имаха единствено една точка.

В 17-ата минута Юсеф Ен-Несири стреля неопределено след прекрасен пас на Оливер Торес. В 23-ата гостите от Памплона изпуснаха страхотна опция: Джони центрира отляво, а Анте Будимир стреля с глава от 10 метра, насочвайки около гредата в навън.

В 55-ата Окампос беше препънат в наказателното поле и след консултация с ВАР съдията даде дузпа. Серхио Ерера парира при удара от бялата точка на Окампос. Реферът обаче подреди дузпата да се пребие, защото вратарят не беше стъпил върху голлинията сега на осъществяването. При втория си опит Окампос означи за 1:0.

Ла Лига 9 кръг, събота 7 ноември  Севиля 1:0краен резулат  Осасуна