Отборът на Севиля победи на "Рамос Санчес Писхуан" с 1:0

...

Севиля излезе втори преди гостуването на Барса в Мадрид

Отборът на Севиля победи на "Рамос Санчес Писхуан " с 1:0 гостуващия Леганес. Единственото попадение осъществя Диего Карлос през второто полувреме.

Първото рисково състояние в мача пристигна в 18-ата минута, когато Нолито засече с глава центриране в дребното наказателно поле, само че топката мина вдясно от вратата.

Само 3 минути по-късно Васкес се извиси над всички и стреля в десния ъгъл, само че Кеяр избави.

Още 3 по-късно още веднъж Васкес насочи удар с глава към левия завършек на вратата, само че бранител мазета топката.

В 31-ата минута Хесус Навас получи брилянтен пас в пеналтерията, само че прати коженото кълбо ляво от вратата.

В 43-ата минута домакините вкараха гол, само че той бе анулиран от ВАР, поради засада.

В 63-ата минута Севиля въпреки всичко стигнаха до попадението. След рикошет в наказателното поле Диего Карлос се оказа най-съобразителен и бърз, опъвайки мрежата на Леганес за 1:0.

В самия завършек на срещата имаше подозрения за дузпа в интерес на гостите, само че след намесата на ВАР стана ясно, че те са неоснователни.

С този триумф севилци се изкачиха на второто място преди тазвечершното посещение на Барселона в Мадрид против Атлетико. Леганес остават твърдо на последното място с едвам 6 точки.