Отборът на Ромо отново е сериозен конкурент за място в

...

Рома се върна в борбата за Топ 4

Отборът на Ромо още веднъж е сериозен съперник за място в Топ 4. " Вълците " стабилизираха позициите си в горната част на таблицата, откакто без никакви проблеми надделяха с 3:1 гостите от Сасуоло. По този метод селекцията на Еузебио Ди Франческо към този момент има 27 точки, с които е на единствено четири закъснение от градския противник Лацио, изместил пък Милан от четвъртата позиция по-рано през днешния ден.

Снимка 397299
Източник:

Двубоят стартира щастливо за римските " вълци ", които получиха правото да изпълнят дузпа още в 8-ата минута. Джанмарко Ферари бе осъден поради това, че задържа в наказателното поле състезател на домакините. Макар и да трябваше да желае помощта от системата ВАР, реферът Джакомели даде сигнал за осъществяване, а Диего Пероти невъзмутимо означи за 1:0.

Лацио победи Болоня с 2:0 като посетител
Лацио мина безпроблемно през Болоня (Резултати от Серия " А " )

Победа с 2:0 за " римските орли "

Преднината на столичани можеше да бъде удвоена в 22-ата минута, но изстрелът на Ченгиз Юндер мина на сантиметри от дясната греда на Консигли.

Прошка за " неровердите " обаче нямаше в идната офанзива.

Браян Кристанте изведе Патрик Шик зад защитата на противника и за чешкия национал не остана нищо друго с изключение на елегантно да матира вратаря за 2:0.

Снимка 397300
Източник:

Рома държеше мача под надзор и след паузата. Интригата напълно умря в 59-ата минута, когато Никола Дзаниоло осъществя дебютното си попадение в Калчото. Дошлият от Интер плеймейкър показва невероятна класа, откакто направи за смях Консигли и Дел " Орко, копвайки елегантно над главите им за 3:0

" Джалоросите " изпуснаха да завършат със " суха мрежа ", като това като че ли разгневи най-вече вратарят на домакините Робин Олсен. Кума Бабакар бе оставен самичък против шведския вратар и африканецът без терзание приключи с удар в мрежата.

Резервата Роналдо избави Ювентус от първа загуба в Серия
Резервата Роналдо избави Ювентус от първа загуба в Серия " А "!

Кристиано се появи в игра и вкара за 2:2 против Аталанта

На 29 декември Рома има тежко посещение непредсказуемия отбор на Парма. Сасуоло пък приема на " Мапеи Стейдиъм " Аталанта.

Снимка 397298
Източник:

РОМА - САСУОЛО 3:1

1:0 Пероти-дузпа (8 " ), 2:0 Шик (23 " ), 3:0 Дзаниоло (59 " ), 3:1 Бабакар (90+1 " )

СТАДИОН : " Олимпико "

СЪДИЯ : П. Джакомели

РОМА : Олсен, Кристанте, Фацио, Флоренци, Коларов, Манолас, Н " Зонзи, Пероти, Шик, Юндер, Дзаниоло (резерви: Фусато, Миранте, Джеко, Ел Шаарави, Жезус, Карсдорп, Клуйверт, Маркано, Пасторе, Пелегрини)

САСУОЛО : Косигли, Бабакар, Берарди, Бурабия, Бриньола, Дел " Орко, Джуричич, Ферари, Лемос, Манянели, Марлон (резерви: Пеголо, Ди Франческо, Лирола, Локатели, Маняни, Матри, Пелузо, Сталино, Сенси, Трота)