Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 като гост

...

Джеко отново се превърна в герой за Рома

Отборът на Рома реализира минимална победа с 1:0 като посетител на Лече в дуел от шестия кръг на Серия “А”.

Единственото попадение в мача означи Един Джеко, който в 56-ата минута с глава засече центриране на Хенрих Мхитарян. Така босненецът във второ следващо посещение носи трите точки за своя отбор, откакто при визитата преди седмица на Болоня точно той оформи крайното 2:1 за “вълците” с гол в последните секунди на срещата. Днес римляните можеха да победят и с по-голям резултат, само че в 80-ата минута противниковият вратар избави изпълнената от Александър Коларов дузпа, която беше свирена за игра с ръка на Фабио Лучиони. Лоша вест за гостите са травмите, които Мхитарян и Лоренцо Пелегрини получиха по време на срещата.
Great to get another 3 points on the board!
#ASRoma #LecceRoma pic.twitter.com/zmDc81AGtE
— AS Roma English (@ASRomaEN) 29 септември 2019 година С този триумф Рома събра 11 точки, което отрежда на тима 5-ата позиция в класирането. Лече се намира на 15-ото място с 6 пункта. Серия А 6 кръг, неделя 29 септември  Лече 0:1краен резулат  Рома