Отборът на Рома е с една крачка по-близо до полуфиналите

...

Рома излъга Милан

Отборът на Рома е с една крачка по-близо до полуфиналите в Лига Европа, за разлика от Милан. „ Римските вълци “ се постановиха с 1:0 над своя италиански противник на „ Сан Сиро “. Единственото попадение в първия четвъртфинал падна в 17-ата минута и бе дело на Джанлука Манчини.

„ Росонерите “ удариха и две греди в мача, само че те не бяха задоволителни. Реваншът на „ Олимпико “ в Рим е на 18 парил.

През първото полувреме Милан сътвори повече положения, само че обратно на упованията, гостите поведоха. След центриране от корнер Джанлука Манчини надскочи всички в наказателното поле, с цел да посрещне съвършено изпълнен ъглов удар от Пауло Дибала. Ударът му с глава влетя във вратата на Милан за 1:0 в 17-ата минута.

Това попадение раздели двата отбора в този дуел.

В 21-ата минута се получи съществено напрежение пред вратата на Рома. Оливие Жиру стреля с глава в посока към вратата, само че бе блокиран.

Много добра офанзива на Рома в 27-ата минута, приключи с остро центриране на Ел Шаарави, само че Майк Менян улови топката пред голлинията си, откакто силата ѝ беше омекотена от бранител на отбора.

В 42-ата минута Тияни Райндерс се оправи добре с преодоляването на границата на наказателното поле, след което стреля към долния десен ъгъл. Миле Свилар не бе на добра позиция, само че скочи, с цел да направи ослепително избавяне.

Влезлият като запаса за Милан Ясин Адли сътвори заплаха пред вратата на Миле Свилар. В 75-ата минута 23-годишният французин се насочи към топката в наказателното поле и насочи мощен удар в горната част от вратата, само че топката беше избита от добре позиционирания вратар със зашеметяващо избавяне с една ръка.

В 87-ата минута Милан пропиля прелестен късмет. Самуел Чуквуезе навлезе по прелестен метод в наказателното поле, преодоля бранителите, пусна топката към Оливие Жиру, само че ударът му срещна гредата.

Тами Ейбрахам чукна топката с ръка в наказателното поле, само че реферът и ВАР не отсъдиха нищо в продължението на срещата.

Милан – Рома 0:1

0:1 Джанлука Манчини 17'

Стартови сформира:

Милан : 16. Майк Менян 19. Тео Ернандес, 28. Малик Тиау, 46. Матео Габиа, 2. Давиде Калабрия, 14. Тияни Райндерс, 4. Исмаел Бенасер, 10. Рафаел Леао, 8. Рубен Лофтъс-Чийк, 11. Кристиан Пулишич, 9. Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Рома : 99. Миле Свилар, 37. Леонардо Спинацола, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 19. Зеки Челик, 16. Леандро Паредес, 4. Браян Кристанте, 7. Лоренцо Пелегрини, 21. Пауло Дибала, 90. Ромелу Лукаку, 92. Стефан Ел Шаарави.

Треньор: Даниеле Де Роси