Отборът на Рилски спортист (Самоков) загуби шансове за класиране напред

...

Рилски спортист отпадна от ФИБА Европа след нова загуба

Отборът на Рилски състезател (Самоков) загуби шансове за класиране напред в шампионата ФИБА Европа, откакто позволи четвърта поредна загуба в конкуренцията. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров отстъпиха при визитата си на италианския Варезе с 59:86 (17:23; 12:22; 18:21; 12:20) , като по този метод останаха на последното 4-то място във краткотрайното класиране на група „ F “ с баланс от 4 провали и нито една победа.

Юджийн Харис беше най-резултатен за самоковци – 12 точки, а Мартин Маринов и Джейлън Дженкинс приключиха с по 11 точки.

Тайлър Кейн вкара 17 точки за домакините от Варезе, а Матео Тамбоне и Томас Скроб прибавиха по 11 точки за триумфа.

Баскетболистите на Варезе направляваха събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като значително си осигуриха успеха през втората четвърт, когато съумяха да отворят двуцифрена преднина – 45:29 на почивката.

През второто полувреме обстановката на терена не се промени, като играчите на Рилски състезател не откриха сили да се опълчват на противника. Разликата в интерес на домакините от Италия продължи да се повишава и доближи до 27 точки, за крайното 86:59 в интерес на Варезе.