Отборът на Реал Сосиедад надигра Ейбар с 4:1 в двубой

...

Сосиедад се намъкна в четворката след лесен успех над Ейбар

Отборът на Реал Сосиедад надигра Ейбар с 4:1 в дуел от 15-тия кръг на Ла Лига. Головете за успеха на домакините означиха Робин Льо Норман в 25-ата, Микел Оярсабал в 47-ата, Вилиан Жозе в 57-ата и Мартин Йодегаард в 80-ата минута. За гостите се разписа Папе Диоп в 35-ата минута.

Full-time! Victory at the Reale Arena! AÚPA REAL! #RealSociedadEibar #AurreraReala pic.twitter.com/plK4diiI8u
— Real Sociedad (@RealSociedadEN) November 30, 2019
В 25-ата минута Робин Льо Норман откри резултата, откакто се разписа с глава след центриране на Мартин Йодегоор.

Десет минути по-късно домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Такаши Инуи подаде към Папе Диоп, който осъществя от точката на дузпата за 1:1.

Втората част стартира с бърз гол за домакините. В 47-ата минута Микел Оярсабал вкара елегантно попадение след удар от въздуха към далечния ъгъл.

В 57-ата Вилиан Жозе се възползва от неприятно позициониране на бранителите на гостите и насочи удар по диагонала от към 20-тина метра за 3:1.

В 81-ата минута Йодегаард означи красиво попадение след фалцов удар към далечния ъгъл и оформи крайния резултат от 4:1.

В класирането Сосиедад се изкачи до четвъртата позиция с актив от 26 точки. Ейбар са 16-ти с 15 точки. В идващия кръг „ баските “ гостуват на Валядолид, до момента в който Ейбар приема вкъщи Хетафе.