Отборът на Реал Мадрид допусна първо поражение в Ла Лига

...

Реал (М) падна и от Еспаньол

Отборът на Реал Мадрид позволи първо проваляне в Ла Лига от началото на сезона, откакто загуби от Еспаньол с 1:2 като посетител в мач от осмия кръг на шампионата. Мадридчани имаха късмет да поведат с три точки на върха на класирането с триумф в Барселона, само че не се показаха на високо равнище и си потеглиха без точки от Барселона.

Нападателят Раул де Томас даде преднина на домакините в 17-та минута, а Алеиш Видал удвои преднината на каталунците 15 минути след началото на втората част. Голмайсторът на Кралския клуб Карим Бензема върна едно попадение в 71-та минута след подаване на Лука Йович, само че до края възпитаниците на Карло Анчелоти по този начин и не съумяха да стигнат до поврат.

По този метод Реал Мадрид остава на първото място със 17 точки, колкото има и градският противник Атлетико, до момента в който с днешния триумф Еспаньол се изкачи до 12-та позиция с актив от 9 точки.
Източник: bnr.bg