Отборът на постигна много важна домакинска победа с 1:0 над

...

Късен гол доближи Дженоа до спасението

Отборът на реализира доста значима домакинска победа с 1:0 над директния си съперник в дуел от 34-ия кръг на. Това е едвам трети турнирен триумф за „ грифоните “ през този сезон, като с него те прекратиха серията си от три загуби. „ Рособлу “ пък позволиха шесто проваляне в последните си седем срещи.

означи единствения гол в дуела в 89-ата минута, когато се възползва от безредие в противниковото наказателно поле. Сардинците пък бяха най-близо до попадение в 49-ата минута, когато гредата спря отдалечен шут на техния капитан. След тази победа се приближи до избавителното 17-о място, на което се намира точно. Генуезците са на предпоследната 19-а позиция в класирането с актив от 25 точки, до момента в който днешният им конкурент има единствено три пункта повече на своята сметка.