Отборът на Портланд Трейлблейзърс записа 11-ти пореден успех в Националната

...

Портланд се справи с Кливланд у дома

Отборът на Портланд Трейлблейзърс записа 11-ти следващ триумф в Националната баскетболна асоциация, откакто победи Кливланд Кавалиърс със 113:105 вкъщи.

Двубоят стартира равностойно, като след няколко замени на водачеството два отбора се отдръпнаха при тъждество 29:29 след първата част. След това домакините последователно започнаха да постановат волята си и преди началото на последната четвърт към този момент водеха с 11 точки, които бяха задоволителни, с цел да удържат финалния взлом на Кавалиърс и да стигнат до успеха. Най-резултатен за Портланд бе Си Джей Маккълъм с 29 точки, а Деймиън Лилард добави 24 и 9 асистенции. За Кливланд доста мощен мач изнесе Леброн Джеймс, който приключи с 35 точки, 14 битки, 6 асистенции, 3 чадъра и 2 откраднати топки. След 11-та си поредна победа Трейлблейзърс заемат трето място в Западната конференция, до момента в който Кавалиърс са на 4-та позиция на Изток. /БГНЕС
Източник: bgnes.com