Отборът на Пирин (Благоевград) постигна много ценна победа, която може

...

Пирин си върна надеждите за спасение с безценна победа край морето

Отборът на Пирин (Благоевград) реализира доста скъпа победа, която може да се окаже решаваща за спасението на отбора в професионалния ни футбол. “Орлетата” победиха с 3:2 като посетител Несебър в мач от 25-ия кръг на Втора лига. Гостите на два пъти изоставаха в резултата, само че в последна сметка стигнаха до триумфа с късен гол на колумбиеца Хуан Веласко. Иван Цачев откри резултата за Несебър, само че Владислав Златинов изравни малко преди почивката. Николай Дросев още веднъж даде преднина на домакините, само че в 77-ата минута Ивайло Михайлов изравни за повторно. Пет минути преди края на срещата Веласко донесе скъпоценната победа на “орлетата”.

По този метод Пирин прекъсна серията си от осем мача без победа и към този момент е единствено на точка от избавителната зона. Отборът е на 15-а позиция с 21 точки, до момента в който Лудогорец 2 е с 22. Вторият отбор на първенците обаче е с мач по-малко. Несебър от своя страна е 13-и с 23 и е единствено на две от рисковата зона.

Несебър - Пирин (Благоевград) 2:3
1:0 Иван Цачев (28)
1:1 Владислав Златинов (43)
2:1 Николай Дросев (53)
2:2 Ивайло Михайлов (77)
2:3 Хуан Веласко (85)