Отборът на Партизан си осигури място в плейофите в Евролига

...

Партизан се класира за плейофите в Евролигата

Отборът на Партизан си обезпечи място в плейофите в Евролига след победа при гостуването си на Монако с 88:84 (18:22, 24:13, 20:21, 26:28) в среща от предпоследния, 33-и кръг на шампионата. Партизан заема шесто място във краткотрайното класиране с 19 триумфа и 14 провали, до момента в който отборът на Монако, който също към този момент си обезпечи място в топ 8, е четвърти с актив 21-12.

Сръбският гранд изигра по-силна втора четвърт и поведе с 42:35 на почивката, а през второто полувреме удържа задатъка си. Алекса Аврамович и Зак Лидей означиха по 22 точки за триумфа на гостите от Белград, а за Монако Ели Окобо приключи с 23 точки, 2 битки и 3 асистенции.

В Италия локалният Армани Олимпия Милано победи испанския Барселона с 84:76 (18:21, 21:15, 19:12, 26:28) в последния си домашен мач и заема 12-о място във краткотрайното нареждане с 12 триумфа и 15 загуби. Каталунците са трети с актив 22-11.

С 18 точки най-резултатен за домакините бе Шабаз Нейпиър, до момента в който за Барселона Кайл Курич се регистрира със 17 точки.

Гръцкият Панатинайкос отстъпи пред АЛБА Берлин (Германия) с 84:88 (17:25, 25:24, 26:17, 16:22) в последното си домакинство през сегашния сезон в шампионата. Панатинайкос държи 16-ото място с актив 11-22. Германският отбор е една позиция по-назад в класирането с 10 победи и 23 провали.

Дуейн Бейкън бе най-полезен за гръцкия тим с 16 точки, 2 битки и 3 асистенции, а Джейлийн Смит се регистрира с 14 точки и 5 асистенции за триумфа на АЛБА Берлин.

В последния, 34-ия кръг на Евролигата следва да бъде избран спечелилият в постоянния сезон, като първото място си оспорват Олимпиакос (23-10) на Александър Везенков и Реал Мадрид (23-10), както и последните два отбора, които ще се класират за плейофите.

фотография: БК Партизан /kkpartizan.rs