Отборът на Палермо стигна до финалния плейоф за завръщане в

...

Палермо на крачка от завръщане в Серия А

Отборът на Палермо стигна до финалния плейоф за завръщане в италианската Серия А, откакто победи с 1:0 Венеция вкъщи в реванша от полуфиналите. Първата среща сред двата отбора приключи 1:1, а довечера сицилианците завоюваха с доза шанс, откакто бранителят на гостите Маурицио Домици си наниза автогол още в петата минута. В 81-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Марко Пинато получи пряк червен картон. Минута пред края на постоянното време пък нападателят на Палермо Антонио ла Гумина пропусна да удвои от дузпа. Българският футболист на Палермо Ивайло Чочев още веднъж не игра, като даже не попадна в групата за мача. В решителния плейоф противник на Палермо ще бъде спечелилият от двойката Читадела - Фрозиноне. Първият мач сред тях също приключи 1:1.