Отборът на Нюкасъл продължи с добрата си форма в последните

...

Нюкасъл с обрат срещу Арсенал у дома

Отборът на Нюкасъл продължи с положителната си форма в последните седмици и победи Арсенал с 2:1 вкъщи в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. С този триумф "свраките" на процедура си осигуриха първокласен футбол и през идващия сезон,

Срещата стартира добре за "артилеристите", които поведоха още в 14-та минута посредством нападателя Александър Лаказет. Възпитаниците на Рафаел бенитес обаче дадоха отговор бързо и израчниха 15 минути по-късно с гол на Айосе Перес. Въпреки че има доста по-малко владеене на топката от противника си, домакините съумяха да стигнат до цялостен поврат в 68-та минута, с помощта на Мат Ричи. До края на дуела отборът на Арсен Венгер по този начин и не съумя да отговори и по този метод записа 11-то проваляне от началото на сезона. След тази среща Арсенал заема шесто място в класирането с 54 точки, единствено две повече от седмия Бърнли, до момента в който Нюкасъл е на 10-та позиция с актив от 41 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com