Отборът на Норич Сити си гарантира автоматичната промоция във Висшата

...

Норич грабна промоция във Висшата лига, остана само титлата

Отборът на Норич Сити си подсигурява автоматизираната промоция във Висшата лига за идващия сезон 2019/2020. Това стана след победа 2:1 над Блекбърн в 45-ия предпоследен кръг на Чемпиъншип. Благодарение на този резултат „ канарчетата” останаха на 9 пункта пред третия Лийдс, който има да изиграе 2 мача до края.

Колкото до купата във втория ешелон на британския футбол, там нищо към момента не е решено. Вторият Шефилд Юнайтед – който през днешния ден победи с 2:0 Ипсуич вкъщи – остава на 3 точки зад водача Норич, който има 91 на сметката си.

Головият екшън на „ Кероу Роуд” се разигра през първото полувреме. В 13-ата минута босненецът Марио Вранчич се пребори за топката пред дъгата и комбинира надясно с Мануел Щиперман. Последният нанесе кинжален изстрел в долния ляв ъгъл – 1:0.

Осем минути по-късно домакинските последователи още веднъж крещяха от наслада. Емилиано Буендия откри с пас по тревата Вранчич на към 22 метра диагонално по отношение на вратата. Халфът направи няколко крачки напред и откакто никой от съперниците не го пресрещна, нанесе смъртоносен шут с левия си крайник. Топката влетя с невъзможна за вратаря Джейсън Лойтвилер право под дясната сглобка – 2:0.

В 23-ата минута ентусиазмът по трибуните внезапно беше понижен. Люис Травис от Блекбърн – още веднъж с шут от отвън наказателното поле – порази мрежата зад Тим Крул, който не видя топката задоволително рано поради скупчването на играчи към точката на дузпата – 2:1.

До края домакините удържаха преднината си и най-после справедливо честваха със своите почитатели. След седмица идва финалната крачка за Норич в Чемпиъншип – посещение против 5-ия в подреждането Астън Вила, който показва брилянтна форма в последно време. Шефилд Юнайтед ще се надява бирмингамци да победят „ канарчетата”, тъй като единствено при подобен процес на нещата имат късмет да завлечен трофея. Последното минава през наложителна победа над 16-ия Стоук Сити, като все още „ остриетата” имат по-добрата голова разлика (+37 по отношение на +35).