Отборът на нанесе първа загуба на в зимните контроли! Орлетата

...

Пирин Благоевград нанесе първа загуба на Локомотив Пловдив на "Христо Ботев"

Отборът на нанесе първа загуба на в зимните контроли! " Орлетата " завоюваха с 2:1 на стадион " Христо Ботев ", а инспекцията беше закрита за почитатели и публицисти.
Преслав Йорданов и Иван Тасев бяха точни за Пирин, а Георги Минчев се разписа за пловдивчани ( ).
Домакините откриха резултата безусловно при първото си състояние в мача. В 16-ата минута Преслав Йорданов получи топката в наказателното поле и я прати в мрежата зад Лукас Рейдър за 1:0. Само 3 минути по-късно Димитър Илиев изведе Йосип Томашевич в добра позиция. Хърватинът насочи удар, само че уцели гредата.
В 38-ата минута " смърфовете " въпреки всичко изравниха резултата. Това стана след пробив на Бирсент Карагарен, който нахлу в наказателното поле и подаде към Георги Минчев, който от 4-5 метра не сбърка за 1:1.
Минута преди почивката съдията анулира гол на Локомотив поради засада. Малко след началото на второто полувреме Димитър Илиев извърши добре директен свободен удар, само че вратарят на Пирин Марио Кирев избави. В 83-ата минута домакините стигнаха до победното попадение. Иван Тасев бе изведен в дребното наказателно поле и вкара за крайното 2:1.
Източник: sportlive.bg