Отборът на "Монтана" стартира с убедителна победа в ¼ финалните

...

Волейболистите на Монтана с решителна крачка към ½ финалните плейофи

Отборът на "Монтана " започва с безапелационна победа в ¼ финалните плейофи от шампионата на Суперлигата.
Северозападният отбор разруши с 3:0 (13, 19, 13) като посетител "Марек ". В петък е вторият мач в зала „ Младост “, а в серията се играе до две победи.
Възпитаниците на треньора Даниел Пеев започнаха стремително дуела в Дупница, като разрешиха на противника си да означи едвам 13 точки в първия гейм. Вторият също мина под диктовката на монтанчани, въпреки домакините на моменти да се опитваха да се опълчват. Гостите затвориха третата част на 13, а мача за малко повече от час.
С по 13 точки за спечелилите се отличиха Тодор Костов и Максим Сапожков. С по 9 т. приключиха капитанът на "Монтана " Радослав Попов и националът Стефан Чавдаров.