Отборът на "Монтана" победи с 2:1 "Миньор" (Перник) в дербито

...

Монтана излъга Миньор и остана в борбата за място в топ 4 /снимки/

Отборът на "Монтана " победи с 2:1 "Миньор " (Перник) в дербито на 29-ия кръг на шампионата на Втора професионална лига.
С триумфа си воденият от треньора Антони Здравков отбор запази възможностите си да се завърне в елита, като се приближи единствено на 4 точки от 4-то място даващо право на бараж.
Гостите играха цяло второ полувреме с 10 души, откакто Димитър Савов бе изпъден с червен картон. На два път над стадиона се изля проливен дъжд, само че теренът остана в съвършено положение.
Срещата стартира равностойно, а първата по-интересна ситуция се разигра пред вратата на Даниел Леонтиев в 12-та мин., когато Владислав Цеков-Каската засече с глава центриране от ляво на Йордан Йорданов, само че след намесата на Антон Славчев топката излезе в корнер. Малко по-късно още веднъж Цеков стреля в глава в навън. В 19-та мин. и пред перничани се откри добра опция, само че Методи Костов завоюва единствено корнер. Пет по-късно отдалечен шут на Мартин Смоленски бе отразен от вратаря Петър Л. Петров.
В 36-та мин. Влади Цеков бе изведен с далечно подаване в наказателното поле на "Миньор " и след прикосновение с Георги Купенов падна на тревата. Главният арбитър Красимир Кръстевотсъди дузпа, която бе бурно оспорвана от футболисти с жълти фланелки, а почитателите на гостите пробваха на счупят защитната ограда. След малко спиране реферът анулира първичното си решение и сподели жълт картон за симулация на нападателя на "Монтана ". В 42-та мин. Савов фаулира Лиандро Мартис и бе изпъден с втори жълт и червен картон. Последва напън на домакините и секунди преди почивката монтанци поведоха. Тогава след осъществяване на корнер от дясно Владимир Айтов стреля с глава вратарят мазета, само че топката попада още веднъж у Айтов, който я продължи към далечната греда където Стефан Цонков бе оставен непокрит и на метър от голлинията не сгреши.
Второто полувреме "Монтана " наложи превес, само че в 64-та мин. подцени едно центриране от ляво и влезлият като запаса Борис Тютюков се разписа с глава за 1:1. Това стресна домакимните и седем минути по-късно те си върнаха още веднъж преднината. Стефан Каменов и Мехди Уамри комбинираха по левия фланг, последва образцово центриране и най-ниския в пеналта Лиандро Мартис стреля с глава в далечния ъгъл на Леонтиев. До края монтанци ловко разиграваха и не резултатът остана неизменен.

"Монтана " – "Миньор " (Перник) 2:1

"Монтана ": 12.Петър Л. Петров, 10.Владимир Айтов, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, 5.Даниел Стоянов, 13.Йордан Йорданов, 7.Лиандро Мартис, 22.Стефан Каменов (87-2.Стоян Предев), 20.Владислав Цеков (78-23.Айман Касими), 17.Идрисс Фудил, 24.Мехди Уамри (90+3-5.Даниел Стоянов). Треньор:Антони Здравков.

"Миньор ":12.Даниел Леонтиев, 20.Андреас Васев-кап., 3.Антон Славчев, 24.Георги Купенов, 4.Димитър Савов, 5.Веселин Васев (82-19.Християн Казаков), 15.Емил Ценов, 30.Божидар Васев, 17.Запро Динев (58-10.Борис Тютюков)), 9.Методи Костов, 8.Мартин Смоленски. Треньор: Христо Янев.

Голмайстори:1:0 Стефан Цонков (45+3), 1:1 Борис Тютюков (64), 2:1 Лиандро Мартис (73).

Главен арбитър:Красимир Кръстев.
Асистенти: Теодор Петров, Деян Войков.

Жълти картони: Владислав Цеков (Монтана); Димитър Савов (Миньор).
Червен картон: Димитър Савов (Миньор 41-ра мин.).

Стадион:„ Огоста”-300 фенове.
Източник: bulnews.bg