Отборът на Монтана нанесе първа загуба на лидера Хебър в

...

Монтана спъна безгрешната серия на Хебър Пазарджик

Отборът на Монтана нанесе първа загуба на водача Хебър в шампионата за сезона след поврат от 0:2 до 3:2 гейма в най-интересния мач от петия кръг на волейболната Суперлига за мъже.

Гостите от Пазарджик имаха четири следващи победи преди гостуването в Монтана и стартираха решително мача, печелейки безапелационно първите два гейма с 25:22 и 25:18.

Монтана откри сили да се върне в мача, като основна роля изигра включването на младия Денислав Бърдаров. Домакините завоюваха третия гейм с 25:21 и това им даде убеденост, че могат да реализират поврат. След 25:22 в четвъртия гейм се стигна до тайбрек, в който монтанчани надвиха с 15:12.

Най-резултатен за триумфа бе Кристиан Валчак със 22 точки, Самуил Вълчинов добави 15, а Денислав Бърдаров - 12. За Хебър се отличи Християн Димитров с 23 точки.

Победата е трета за Монтана от началото на сезона и отборът се изкачи на 6-о място в класирането със 7 точки. Хебър остава водач в шампионата с 13 точки.