Отборът на Милан се класира на четвъртфинал за Купата на

...

Милан срещу Интер за Купата след разгром на росонерите

Отборът на Милан се класира на четвъртфинал за Купата на Италия, където ще играе дерби с Интер на 27 декември. " Росонерите " надиграха изрично с 3:0 Верона в осминафинален дуел пред малко тифози на " Сан Сиро ". Наставникът Дженаро Гатузо заложи на съвсем всички титуляри, а също по този начин и на четирима бранители пред Джанлуиджи Донарума, който бе атакуван остро от своите почитатели. Ултрасите от " Курва Суд " освиркваха още от загрявката 18-годишния гений, а по-късно извадиха огромен транспарант против него: " Морално принуждение, 6 милиона евро на година и заплатата на брат-паразит? Махай се, търпението ни свърши ". Както е известно, последните два дни сътрудникът му Мино Райола и вратарят желаеха отменяне на контракта му, който лятото бе възобновен до 2021 година.
 Милан против Интер за Купата след погром против Верона @@@Капитанът на отбора Леонардо Бонучи се опита да успокои своя съотборник в съблекалнята преди срещата, а също по този начин и преди първия съдийски сигнал, когато младокът бе освиркан и транспарантът бе повдигнат.

Милан против Интер за Купата след погром против Верона @@@ " Червено-черните " от първата минута започнаха да търсят попадение във вратата на гостите, само че пропуснаха три положителни благоприятни условия. Най-добрият футболист на терена Сусо даде задатък на миланския гранд в 21-ата минута, когато центрира рисково, само че никой не игра с топката, която влезе в мрежата. Добрата игра на момчетата на Гатузо продължи, а пък Алесио Романьоли удвои в 29-ата минута. Централният бранител се възползва от чудесно подаване на Андре Силва, като от един метър на празна врата се разписа.

Милан против Интер за Купата след погром против Верона @@@Единствено португалският нападател получи рецензия от своя треньор за играта си през първата част, защото постоянно задържаше повече от нужното топката. Неговият сътрудник Патрик Кутроне още веднъж бе извънредно деен, само че пропусна да вкара трети гол преди почивката. Младежкият национал на Италия въпреки всичко ознаменува положителната си игра с гол в 55-ата минута, когато оформи крайния резултат след прекрасен изстрел с глава. Той засече центриране на Сусо, като прати топката в далечния горен ъгъл.

Милан против Интер за Купата след погром против Верона @@@Влезлият като запаса Лукас Билия удари гредата в последните минути, като се размина с първо попадение за Милан.

" Росонерите " се класираха за девета поредна година измежду осемте най-хубави в шампионата, а в борбата за полуфиналите са домакини на " нерадзурите ".

Милан против Интер за Купата след погром против Верона @@@Миланският гранд по този начин пречупи прокобата против Верона, откакто в досегашните си седем мача в шампионата за Купата на Италия нямаше нито една победа - едно проваляне и шест равенства. Успехът пък беше шести следващ за отбора на своя стадион в конкуренцията за Купата, която липсва във витрината на " червено-черните " от май 2003 година.

Хубавата вест за Гатузо е, че тимът му за първи път не позволи гол във вратата си под негово управление. Това бе мач № 4 отпред на клуба за международния първенец от Мондиал 2006 година.

Тимът на Верона пък към този момент 28 години не е стигал до четвъртфинал за Купата, като за последно стори това през сезон 1988/1989 година.

Интересното е, че тази неделя Верона приема Милан в мач от Серия " А ".

Следващият противник на " росонерите " - Интер се измъкна 24 часа по-рано на същия стадион от грандиозна издънка против третодивизионния Порденоне, откакто го победи едвам след дузпи с 5:4.

МИЛАН - ВЕРОНА 3:0