Отборът на Милан продължава в 1/4-финалите на турнира Лига Европа,

...

Милан отново показа силата си срещу Славия в Прага

Отборът на Милан продължава в 1/4-финалите на шампионата Лига Европа, откакто отстрани Славия (Прага).

" Росонерите " завоюваха с 4:2 в Милано преди седмица, а довечера се постановиха с 3:1 на реванша в Прага и с общ резултат 7:3 не престават напред.

Двубоят в Прага беше белязан от аления картон на капитана на домакините Томаш Холеш, който напусна игра още в 20-ата минута при резултат 0:0.

В 33-тата Кристиан Пулишич откри в интерес на гостите, а три минути по-късно Рубен Лофтъс-Чийк го удвои.

В добавеното време на първото полувреме Рафаел Леао направи преднината на своя отбор още по-голяма.

В самия завършек на мача Славия съумя да стигне до почетен гол, като негов създател стана Матей Юрашек в 84-ата минута.