Отборът на Милан обърна Интер с 2:1 в дербито на

...

Оливие Жиру и компания удариха честолюбието на Интер

Отборът на Милан обърна Интер с 2:1 в дербито на 24-ия кръг на Серия А и нанесоха удар по упоритостите на първенеца на Италия. През първата част Иван Перишич изведе "нерадзурите " напред, само че с два бързи гола на Оливие Жиру през второто полувреме "росонерите " обърнаха резултата в своя изгода и нанесоха едвам втора турнирна загуба на отбора на Симоне Индзаги.

Домакините стартираха по-добре и още в 10-ата минута пратиха топката във вратата на Менян, само че попадението на Дъмфрис бе анулирано поради засада.

В средата на първата част Лаутаро Мартинес се озова на обещаваща позиция, само че противниковата отбрана се намеси без проблем. Малко по-късно Николо Барела пропиля страхотна опция, откакто стреля от границата на наказателното поле, само че топката прелетя на сантиметри от лявата греда.

Две минути по-късно последва нов късмет за "нерадзурите ". Този път Дензъл Дъмфрис овладя тъничък пас и стреля прекомерно леко към вратата на Менян и не съумя да затрудни френския пазач.

След половин час игра Милан пое контрола на топката и опита последователно създаване на офанзиви. В 35-ата минута Сандро Тонали си освободи пространство и опита шанса си с удар от отдалеченост, само че Самир Ханданович се регистрира с брилянтна интервенция.

Интер отвърна мигновено с нов пропуск на Лаутаро. Защитата на Милан му подари свободно пространство аржентинецът побърза да изстреля снаряд от далечно разстояние, който обаче още веднъж не можа да преодолее Менян, който мазета в ъглов удар.

Секунди по-късно Иван Перишиш откри резултата. Чалханоолу центрира от корнера, а хърватският национал бе оставен безусловно самичък и от воле прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

След подновяването на играта Николо Барела пое съвършен пас и стреля от разстояние, само че ударът му бе блокиран от отбраната в "червено-черно ".

В 75-ата минута Милан изравни резултата посредством Оливие Жиру. "Росонерите " лишиха топката от съперника и се понесоха в офанзива. Браим Диас стреля към вратата, само че топката рикошира към Бастони и се озова в краката на Жиру, който с лекост я чукна в мрежата на Ханданович.

Три минути по-късно Милан към този момент водеше в резултата с нов гол на Оливие Жиру. Нападателят получи топката в наказателното поле, обърна се и с бърза реакция промуши топката в долния ляв ъгъл.

В последните минути на дуела съдията сподели червен картон на пресаташето на Милан, който бе заставен да напусне терена прибързано. В добавеното време "нерадзурите " дадоха всичко от себе си да трансформират развоя на събитията, само че Милан се оправи сполучливо и удържа на натиска. Страстите в края се нажежиха и Тео Ернандес бе изпъден поради безогледно и прекомерно жестоко нарушаване.

Така Милан се изкачи на втората позиция и към този момент има 52 точки - единствено една по-малко от лидера във краткотрайното класиране Интер, чиято серия от 28 следващи турнирни домашен дуела без загуба завърши.

Интер - Милан КР 1:2
1:0 Иван Перишич 39'
1:1 Оливие Жиру 75'
1:2 Оливие Жиру 78'