Отборът на Маями Хийт поведе с 2:1 победи във финалната

...

Маями отново поведе на Бостън след победа в мач №3

Отборът на Маями Хийт поведе с 2:1 победи във финалната серия на Източната конференция с Бостън Селтикс в Националната баскетболна асоциация, откакто завоюва мач №3 със 109:103 точки като посетител.

Лидерите на Изток изгубиха домакинското си преимущество със загуба във Флорида в предходния мач, само че започнаха стремително в зала " Ти Ди Гардън " тази нощ и взеха първата част с 39:18.

Във втората част " горещите " изгубиха своята звезда Джими Бътлър поради травма, само че в негово неявяване лидерската роля пое центърът Бам Адебайо, който приключи с 31 точки, 10 битки, 6 асистенции и 4 откраднати топки при над 68% успеваемост на стрелбата. Маями поведе с 25 точки във втората четвъртина, само че задатъкът им бе стопен до единствено една точка при 93:92 три минути преди края. Все отново гостите удържаха щурма на Селтикс за значима победа като посетител.

Мак Стръс добави 16 точки за триумфа, а Пи Джей Тъкър се регистрира със 17. За Бостън над всички бе Джейлън Браун с 40 точки и 9 битки, ветеранът Ал Хорфърд записа 20 точки и 14 битки, Маркъс Смарт приключи с 16 точки и 7 асистенции, само че звездата Джейсън Тейтъм нямаше ден и вкара едвам 10 точки при 21.4% точна пукотевица.

Jaylen Brown WENT OFF for 40 points in Game 3, setting a playoff career-high while also becoming the first player to score 40+ on 70% or better from the field in a Playoff game.
— NBA (@NBA)

" Шест изгубени топки и нито един панер през второто полувреме - това е неприемливо. Трябва да играя по-добре. Чувствам, че подведох момчетата довечера. Вината е моя ", сериозен бе към себе си Тейтъм.

Треньорът на Селтикс Име Удока се съгласи с мнението на своя ученик, че играта на отбора не е била на мечтаното равнище.

" Ние отговорихме на загубата в първия мач с победа във втория, в този момент те направиха същото. Трябваше да им отговорим, само че не бяхме на нужното равнище ", сподели той.

Четвъртият мач от серията е в понеделник, още веднъж в Бостън.