Отборът на Марсилия завърши годината с хубава победа над Ним

...

Марсилия се утвърди на второто място

Отборът на Марсилия приключи годината с хубава победа над Ним с 3:1 вкъщи в дуел от 19-ия кръг и се утвърди на второто място в Лига 1. Тимът от южна Франция събра 38 точки и води с 5 пред третия Рен, а изоставането от водача Пари Сен Жермен е 7 точки. През първата част Марсилия не беше доста безапелационен и в края можеше да получи гол, само че реферът не отсъди дузпа за Ним. След почивката домакините стигнаха малко щастливо до разкриване на резултата в края, когато Софиан Алакуш си означи автогол. След попадението домакиите заиграха по-освободено и стигнаха до втори гол посредством Димитри Пайе, само че той беше анулиран поради засада на Дарио Бенедето. В 65-ата минута обаче аржентинецът въпреки всичко удвои задатъка на марсилци, а Пайе оформи класиката в 81-ата, като отпразнува попадението с шапчица на Дядо Коледа. В добавеното време гостите стигнаха до почетно попадение посредством Антони Бриансон, само че това не промени нищо.
Още резултати от кръга:
Дижон - Метц 2:2
Нант - Анже 1:2
Страсбург - Сент Етиен 2:1
Рен - Бордо 1:0
Дижон - Метц 2:2 Лига 1 19 кръг, събота 21 декември  Марсилия 3:1краен резулат  Ним