Отборът на Манчестър Юнайтед надви Бърнли с 3:1 в мач

...

Юнайтед тушира напрежението за край на годината

Отборът на Манчестър Юнайтед надделя Бърнли с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига и финален за 2021-а година. Домакините поведоха в резултата още в осмата минута с първия гол за акцията за МакТоминей, а малко преди половин час игра Бен Мий удвои задатъка им, вкарвайки топката в личната си мрежа. В 36-ата минута Роналдо повиши до 3:1, а единствено три минути по-късно Аарън Ленън върна едно попадение за Бърнли.

Срещата стартира стремително, като още в шестата минута домакините пропуснаха страхотна опция за разкриване на резултата. Звездата на "червените дяволи " пое топката по впечатляващ метод, само че ударът му към вратата на Бърнли бе неакуратен.

Две минути по-късно Юнайтед въпреки всичко откри резултата посредством Скот МакТоминей. Грийнууд стреля с левия крайник, само че ударът му бе блокиран. Топката стигна до Роналдо, който не съумя да си поведе кълбото и извърши нещо като пас към МакТоминей, за който топката се оказа съвършена за заплитане в мрежата на Хенеси.

След 20 минути игра Люк Шоу извърши впечатляващ пробив в половината на съперника, доближи до наказателното поле и стреля мощно, само че топката мина на сантиметри от вратата.

В 27-ата минута задатъкът на Юнайтед бе подсилен, откакто Бен Мий имаше нещастието да прати топката в личната си мрежа. Джейдън Санчо проби отлично отляво и стреля, а топката рикошира в крайници на Мий и влезе във вратата на гостите.

Точно 9 минути по-късно резултатът към този момент бе типичен, откакто Роналдо се регистрира с 14-ото си попадение от началото на сезона във всички шампионати. Португалската мегазвезда се възползва от отскочилата топка, попаднала при него, и с невисок удар в средата на вратата разстреля Хенеси за 3:0.

Бърнли обаче отговори незабавно и с първия си прецизен удар в мача понижи пасива си. Докато Юнайтед към момента се наслаждаваше на резултатността си, Аарън Ленън се възползва от разконцентрираните "червени " редици и се впусна в нахлуване, приключило с гол в мрежата на Де Хеа.

След подновяването на играта Юнайтед още веднъж пое самодейността. В 63-ата минута МакТоминей се регистрира с нов добър изстрел към вратата на Бърнли, само че този път Хенеси опази вратата си.

Дълбоко в добавеното време на срещата Роналдо стреля към вратата на съперника, само че изстрелът му не бе задоволително акуратен.

Така "червените дяволи " се върнаха към успехите и към този момент имат 31 точки на шестата позиция във краткотрайното класиране, до момента в който Бърнли остава в рисковата зона с едвам 11 пункта.

Ман Юнайтед - Бърнли КР 3:1
1:0 Скот МакТоминей 8'
2:0 Бен Мий (авт.) 27'
3:0 Кристиано Роналдо 36'
3:1 Аарън Ленън 38'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 29. Уан-Бисака, 3. Бейли, 5. Магуайър, 23. Шоу, 25. Санчо, 39. МакТоминей, 31. Матич, 11. Грийнууд, 21. Кавани, 7. Роналдо

Мениджър: Ралф Рангник

Бърнли: 13. Хенеси, 3. Тейлър, 6. Мий, 5. Тарковски, 2. Лоутън, 11. МакНийл, 4. Корк, 18. Уестууд, 7. Гудмунсон, 17. Ленън, 9. Ууд