Отборът на Манчестър Сити е все по-близо до титлата в

...

Сити с нова крачка към титлата след голова фиеста срещу Саутхемптън

Отборът на Манчестър Сити е все по-близо до купата в Англия. Тимът на Пеп Гуардиола към този момент има преднина от цели 14 точки пред втория във краткотрайното класиране Манчестър Юнайтед, откакто записа безапелационен триумф над Саутхемптън в сряда вечер.

Двата отбора направиха превъзходен мач на „ Етихад”, в който почитателите видяха цели седем гола за крайното 5:2 в интерес на жителите.

Кевин Де Бройне и Риад Марез вкараха по-две попадения за „ гражданите”, а петият гол бе дело на Илкай Гюндоган. За гостите головете бяха дело на Че Адамс и Уорд Праус. Освен седемте гола, феновете видяха още куп забавни обстановки пред двете порти, дузпа и анулирано попадение.

Въпреки че не съумя да се разпише, британският национал Фил Фоудън направи запаметяващ се дуел, в който се отличи с две асистенции и основна роля в огромна част от рисковите офанзиви на домакините.

13 - Man City v Southampton is the 13th different Premier League game to see 7+ goals in 2020-21; only 1992-93, 1997-98 and 2009-10 (all 14) have had more games with 7+ goals in a season in the competition. Feast.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Двубоят на „ Етихад” стартира добре за гостите, които в първите минути бяха много дейни и даже проведоха няколко положителни офанзиви към вратата на Едерсон. Доброто усещане обаче бързо бе развалено, откакто още в 15-ата минута футболистите на Ралф Хазенхютл позволиха попадение във вратата си.

Рубен Диаш откри с дълъг пас Зинченко на левия фланг, който незабавно центрира в наказателното поле за Фил Фоудън. Младият англичанин стреля към вратата, само че МакКарти избави. Отбитата топка попадна в Де Бройне, който насочи мощен удар в напречната греда, само че по-късно топката мина голлинията за 1:0.

Отговорът на „ светците” обаче пристигна относително бързо. Само 10 минути след откриването на резултата, гостите се върнаха в мача. Те стигнаха до дузпа, която бе превърната в гол от капитана Уорд-Праус.

Аймерик Лапорт работи непозволено против Яник Вестергаард след осъществяване на корнер, а а Джонатан Мос уточни бялата точка. Уорд-Праус стреля мощно в центъра на вратата и съумя да преодолее Едерсон.

В 30-ата минута неуверена игра на вратаря на гостите Алекс МакКарти едвам не докара до дузпа в интерес на домакините. Стражът, който не съумя да отиграе добре една върната към него топка, разреши на Фоудън да овладее. Нападателят, който нахлу на скорост бе връхлетян от вратаря, и падна на земята, след което се опита да продължи, само че реферът не регистрира нарушаване. Телевизионните повторения демонстрираха, че МакКарти въобще не играе с топката, само че все пак дузпа не бе отсъдена.

Последваха положителни минути за гостите и две отлични обстановки за гол. Първо Уорд-Праус стреля мощно, само че ударът му бе избит в корнер от вратаря на домакините. Малко по-късно Муса Дженепо също опитва шанса си, само че прати топката в навън около левия непряк дирек.

7 - Riyad Mahrez's strike was his 50th with his left foot in the Premier League, becoming the seventh player to reach that tally in the competition (also Fowler, van Persie, Giggs, Salah, Lukaku and Giroud). Wand.
Пет минути преди края на първата част обаче, гостите позволиха груба неточност в защита, която разреши на Рияд Марез да овладее и да стреля от границата на наказателното поле и да даде нова преднина на своя отбор за 2:1. В продължението на първата част Илкай Гюндоган повиши на 3:1 и значително предреши крайния излаз на срещата. След прелестен пробив на Марез и удар, който бе избавен, топката попадна в Гюндоган, който на празна врата осъществя.

Головата фиеста продължи с цялостна мощ и през втората част. Само в границите на една минута двата отбора си размениха по едно попадение. Първо Риад Марез вкара второто си попадение в мача в 55-ата минута, откакто се разноски сред защитата на „ светците”в наказателното поле и с удар около десния непряк дирек преодоля МакКарти за 4:1.

В идната офанзива Саутхемптън още веднъж понижи, а прецизен бе Че Адамс. Нападателят се разписа от близка отдалеченост след.

Домакините още веднъж се втурнаха в предни позиции, а резултатът не закъсня. Фил Фоудън имаше отличен късмет да запие името си измежду голмайсторите в 58-ата минута, само че изстрелът му бе избавен от вратаря. Секунди по-късно обаче, Де Бройне се разписа още веднъж и направи 5:2.

Пет минути преди края Саутхемптън стигна до нов гол, дело на Адамс, само че той бе вярно анулиран поради засада на нападателя при паса към него от страна на Уорд-Праус.