Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа трети пореден успех в

...

Леброн Джеймс измъкна Лейкърс срещу Хюстън

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа трети следващ триумф в Националната баскетболна асоциация (НБА), откакто победи Хюстън Рокетс със 119:117 вкъщи. Двата отбора направиха равносилен мач в " Стейпълс Сентър " в Лос Анджелис, като Рокетс имаха преднина от над 10 точки в средата на третата част, само че в последна сметка Леброн Джеймс и Ръсел Уестбрук изведоха Езерняците до триумф.

Над всички за Лейкърс беше Джеймс, който вкара 30 точки, в това число 10 следващи и общо 14 в последната четвърт, и добави 10 асистенции. Уестбрук добави 27 точки, 9 битки и 7 асистенции, а Антъни Дейвис приключи с 27 точки и 9 битки. За Хюстън най-резултатен ба Крисчън Ууд с 26 точки и 16 битки, а Джейлън Грийн вкара 24 точки.

Лейкърс стартира сезона с две следващи загуби, само че към този момент има пет победи в последните шест мача и заема трето място в класирането на Запад. Хюстън има единствено един триумф в седем дуела и е на 13-та позиция в същата конференция.

В различен мач от тази нощ Юта Джаз продължи със мощното си показване от началото на акцията и победи Сакраменто Кингс със 119:113 като хазаин. Донован Мичъл приключи с 36 точки, 8 битки (5 в атака) и 6 асистенции, а френският център Руди Гобер се регистрира с следващ впечатляващ " дабъл-дабъл " - 12 точки и 20 битки.
Източник: bnr.bg