Отборът на Левски надигра Шумен с 83:70 (24:20, 22:23, 19:4,

...

Левски продължи с победния си ход и се наложи над Шумен в изтеглен двубой в НБЛ

Отборът на Левски надигра Шумен с 83:70 (24:20, 22:23, 19:4, 18:23) като хазаин в София в изтеглен мач от 11-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе седма за " сините " от 10 изиграни мача, а Шумен позволи осмо проваляне и продължава с актив 2-8. И за двата състава това бе втори мач в границите на 24 часа.

Двубоят бе много оспорван и мина с замяна на водачеството до почивката. Левски поведе с 24:20 след първите 10 минути, а в края на втората четвърт резултатът бе 46:43.

Гостите от Шумен обаче не съумяха да се опълчват на " сините " в третата част и осъществиха единствено 4 точки против 19 за Левски, който дръпна с 65:47. До финала на срещата домакините поддържаха задатъка си и се поздравиха с триумф.
 Левски се оправи с Ямбол и записа шести триумф в НБЛ

Вижте детайлности

Алън Арнет бе най-полезен за " сините " с 23 точки, 4 битки и 4 асистенции, Джон Флорвиъс се регистрира с 16 точки и 6 битки, а Николай Михайлов приключи с 11 точки и 8 битки.

За Шумен Рей Идову означи 15 точки и 9 битки, а по 11 точки вкараха Николай Георгиев, Адриян Секулов и Майк Адеунми.

В идващия си мач Левски ще гостува на Рилски състезател на 22 декември, а ден по-рано съставът на Шумен ще одобри Черноморец.

Изтеглен мач от 11-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ): Левски (София) - Шумен - 83:70 (24:20, 22:23, 19:4, 18:23)