Отборът на "Левски" (Лом) допусна първата си домакинска загуба и

...

Първа домакинска загуба за „Левски“/Лом/ /снимки/

Отборът на "Левски " (Лом) позволи първата си домакинска загуба и трета от началото на сезона.
В срещата от IV кръг на шампионата на Втора лига воденият от треньора Емил Велев-Кокала отбор се препъна с 0:1 от "Спортист " (Своге). В края на първото полувреме „ сините “ удариха греда и изпуснаха дузпа, а малко след подновяването на играта резервата Красимир Панчев донесе успеха на гостите.
Двубоят на стадион „ Дунавски левент “ стартира равностойно, като първоначално и двата тима не предприемаха непотребни опасности. Чак в 33-та мин. бе основана първата обстановка за гол, само че Балианга Танга стреля едва след асистенция от ляво на Дамиен Мари. Осем минути по-късно при едно меле пред Ивайло Василев Иво Харизанов в опита си да избие топката я изпрати в напречната греда. В 44-та мин. домакините получиха дузпа, откакто Ивайло Михайлов фаулира в наказателното поле Даниел Кутев. От бялата точка Андон Гущеров шутира в десния ъгъл, само че вратарят избави.
Веднага след почивката домакините натиснаха и в 47-та мин. най-дейният в състава им Дамиен Мари проби от ляво и подаде на Гущеров, само че ударът му мина над вратата. Две минути по-късно Георги Цеков не съумя да засече пред голлинията остро центриране на Мари. След още две "Спортист " поведе. Томислав Павлов откри непокрит в пеналта Красимир Панчев и влезлият като запаса Красимир Панчев с удар от въздуха не остави никакъв късмет на вратаря Деян Вълков. Гостите се върнаха да бранят нежната си преднина, а напред разчитаха на бързи контраатаки, при една които гол на Григор Долапчиев бе анулиран поради засада в 62-та мин. До края домакините упражниха някакъв напън, само че по този начин и не откриха решение по какъв начин да завладяват вратата на противника.

"Левски " (Лом) – "Спортист " (Своге) 0:1

"Левски ": Деян Вълков, Николай Христов-кап., Лъчезар Георгиев, Ваньо Илиев, Виктор Марковски (26-Мохамед Сила), Васил Сапунджиев, Георги Цеков, Даниел Кутев (60-Цвети Неделчев), Андон Гущеров, Балианга Танга (64-Йордан Георгиев), Дамиен Мари. Треньор: Емил Велев.

"Спортист ": Ивайло Василев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев-кап., Стефан Стефанов (65-Илия Русинов), Иво Харизанов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов, Кирил Янакиев (46-Красимир Панчев), Томислав Павлов (90+4-Деян Иванов), Григор Долапчиев (82-Димитър Алексиев). Треньор: Борислав Кьосев.

Голмайстор: Красимир Панчев (51).

Главен арбитър: Неделчо Гаджалов.
Асистенти: Цветан Горанов, Костадин Керацов.

Жълти картони: Борислав Стойчев, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов, Кирил Янакиев, Красимир Панчев, Илия Русинов (Спортист).

Стадион: „ Дунавски левент “-250 фенове.