Отборът на Лацио разгроми с 4:0 втородивизионния Кремонезе на “Олимпико”

...

Лацио разби втородивизионен тим и ще играе на 1/4-финал за Купата

Отборът на Лацио разгроми с 4:0 втородивизионния Кремонезе на “Олимпико” и си обезпечи присъединяване в 1/4-финалната фаза на Купата на Италия.

Начало на голеадата за “орлите” даде Патрик още в 10-ата минута, когато се възползва от неубедителна изява на вратаря Микаел Агаци. В 26-ата Марко Пароло удвои преднината на отбора, когато изпревари състезател на гостите при центриране на Джони Родригес и прати топката в противниковата мрежа. В 52-ата се разписа и Боби Адекание, само че попадението му беше анулирано заради засада. В 58-ата капитанът Чиро Имобиле направи резултата 3:0 с тъкмо осъществяване на дузпа, свирена за нарушаване против Бастош. Именно бранителят оформи крайното 4:0 в 89-ата минута, когато засече с глава центриране от директен свободен удар на Джони.
| #LazioCremonese 4-0

♦♥♣♠ #LAPRIMASQUADRADELLACAPITALE CALA IL POKER!!!!
10' @patric_6
26' #Parolo
58' @ciroimmobile (rig.)
89' @quissanga91 pic.twitter.com/EPb4fgQkqg
— S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) January 14, 2020 Така настоящият притежател на Купата на Италия ще продължи отбраната на трофея си против Наполи, които римляните победиха с 1:0 преди дни в мач от Серия “А”.