Отборът на Хебър (Пазарджик) записа 15 успех от началото на

...

Хебър триумфира на Стадиона на мира, продължава да диша във врата на ЦСКА 1948

Отборът на Хебър (Пазарджик) записа 15 триумф от началото на сезона в Югозападната Трета лига. В среща от 20-ия кръг футболистите на Танчо Калпаков завоюваха с 2:1 гостуването си на Миньор (Перник).

Гостите откриха още в 9-ата минута резултата на “Стадиона на Мира”, откакто Стефан Лачов надскочи отбраната на “чуковете” и с глава опъна мрежата им. В 65-ата минута Хебър “капарира” трите точки, откакто Кирил Георгиев се разписа с прекрасен удар от над 20 метра.

Радостта в редиците на пазарджиклии обаче търпя малко, откакто в 72-ата минута влезлият като запаса Стивън Милчев наказа групова неточност в защитата им, понижи до 1:2 и върна интригата в срещата. В последна сметка гостите резервираха нежната си преднина и завоюваха значими три точки.

С тях Хебър събра 46 в актива си и резервира дистанцията от 5 до водача ЦСКА 1948. Добрата вест за Калпаков и компания е, че към този момент тъкмо толкоз е и преднината им пред третия Вихрен (Сандански), който се издъни вкъщи против Септември (Симитли).

Миньор - Хебър 1:2
0:1 Лачов 9'
0:2 Георгиев 65'
1:2 Милчев 72'

Миньор : Леонтиев, Гогов, Киров, Л. Илиев, Савов, Аличков, Балев, И. Илиев, Селимински, Слишков, Кадифчин
Старши треньор: Николай Тодоров

Хебър : Панчев, Ибраим, Сечков, Мичков, Ив. Иванов, Павлов, Р. Иванов, Д. Илиев, Велев, Тонев, Лачов
Старши треньор: Танчо Калпаков

Съдия: Веселин Ел Хатиб Югозападна Трета лига 20 кръг, събота 10 март  Миньор (Перник) 1:2краен резулат  Хебър (Пазарджик)