Отборът на Гранада постигна ценна победа с 2:1 при домакинството

...

Гранада заби Еспаньол на самото дъно

Отборът на Гранада реализира скъпа победа с 2:1 при семейството на Еспаньол в дуел от 22-рия кръг от Ла Лига.

През първото полувреме двата отбор си размениха по едно попадение. В 27-та минута гостите поведоха, откакто получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Раул де Томас, който не позволи неточност за 1:0.

Само 11 минути по-късно обаче резултатът беше подравнен. Карлос Фернандес изведе Дарвин Мачис зад отбраната на Еспаньол, с цел да може крилото да разстреля Деиго Лопес за 1:1.

Минута след рестарта дуела обратът беше цялостен. Фернандес и Мачис си размениха функциите, като този път испанецът съумя да разстреля Лопес, с цел да продължи неприятната серия на гостите.

Така Гранада се настани на 10-та позиция в таблицата с 30 точки, до момента в който Еспаньол е на последната позиция с едвам 15 пункта след 22 срещи.