Отборът на домакина Камерун победи с 2:1 Буркина Фасо в

...

С две дузпи Камерун обърна Буркина Фасо

Отборът на домакина Камерун победи с 2:1 Буркина Фасо в първия мач от шампионата за Купата на африканските народи по футбол. В срещата от Група " А " в Яунде отборът на Буркина Фасо изненада противника си гол на Густаво Сангаре в 24-ата минута. За към минута първо състезател на домакините трябваше да избива топката от гол линията, последва центриране, при което вратарят Андре Онана не съумя да хване топката, която обаче не влезе във вратата. Секунди по-късно се стигна до ново центриране, при което Онана отново „ увисна “ и този път бе съдбовно за неговия тим - Сангаре откри топката от въздуха и осъществя.

В 40-ата минута равенството бе възобновено след тъкмо изпълнена дузпа от Венсан Абубакар. След нарушаване на Бертран Траоре против Андре-Франк Замбо Ангиса в наказателното поле на Буркина Фасо реферът прегледа обстановката със съдействието на ВАР и уточни бялата точка.

В третата минута на добавеното време на първата част Камерун направи цялостен поврат - 2:1. Автор на гола още веднъж бе Абубакар и още веднъж от дузпа. Исуфу Дайо извърши нарушаването, като този път решението за рефера бе елементарно поради явен фаул. Четвърт час след почивката гол на Абубакар бе анулиран поради засада.
Източник: bnr.bg