Отборът на Черно море записа домакински успех в Елитната група

...

15-годишните “моряци” пердашат в Елитната група

Отборът на Черно море записа домашен триумф в Елитната група до 15 години. В среща от 4-ия кръг на шампионата, играна на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост, “моряците ” победиха отбора на Добруджа с 3:1.

Варненци, водени от Станислав Стоянов, откриха резултата в 10-ата минута. Николай Златев осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване против Милен Николов. В 30-ата още веднъж Николай Златев повиши на 2:0, откакто засече с глава центриране на задна греда на Серги Кешкерян.

В началото на втората част Милен Николов бе изведен на добра позиция и стреля, само че вратаря мазета топката към Алекс Костов, който я вкара за 3:0. Малко преди края гостите от Добрич понижиха за 3:1, а в заключителните минути на дуела Алекс Костов изпусна да направи резултата по-категоричен, озовал се очи с очи против вратаря.

В идващия кръг Черно море гостува на ЦСКА в София. Мачът е на 30 септември, неделя от 11 часа.

Съставът на Черно море:  Ангел Дочев, Стефан Димов, Делян Илиев, Галин Панев, Мартин Илиев (60-Валентин Вълчев), Николай Златев (50-Светослав Кателиев), Симеон Иванов, Берк Бейхан, Милен Николов (65-Велиян Момчилов), Серги Кешкерян (45-Алекс Костов), Марин Петков.