Отборът на Черно море продължи с отличната си серия в

...

Черно море надви ЦСКА 1948 и изравни сериозен рекорд

Отборът на Черно море продължи с отличната си серия в efbet Лига. Футболистите на Илиан Илиев надвиха с 2:0 над ЦСКА 1948 в последния си домашен мач за 2021 година. Така „ моряците” изравниха собствен връх в елита, записвайки цели единадесет срещи без загуба.

Варненци са правили това още два пъти в цялата си история. В последния кръг от есенния дял на шампионата Черно море среща в ЦСКА в София, когато може да усъвършенства достижението си.

Точни в днешния мач против ЦСКА 1948 бяха капитанът на Черно море Даниел Димов през първата част и Пабло Гарсия от дузпа в продължението на срещата. Така Черно море се изкачи на третото място във краткотрайното класиране и в идващия кръг ще се изправи против ЦСКА в пряк спор за втората позиция в efbet Лига.

Първата забавна обстановка в мача пристигна в наказателното поле на домакините. Емил Мартинов центрира доста добре отдясно, Денислав Ангелов обаче не съумя да овладее добре коженото кълбо и да стреля. Въпреки това стражът на домакините също не работи авторитетно и изпусна топката, само че след това бе отсъдено нарушаване в нахлуване.

Отговорът на Черно море пристигна доста бързо. Андраде изведе чудесно Сердюк в наказателното поле отляво и макар че бранител на „ червените” съумя да допре топката, украинецът съумя да стреля по диагонала и да затрудни оптимално Наумов, който мазета в ъглов удар.

В 15-ата минута Емил Мартинов бе доста покрай това да открие резултата. Халфът на гостите стреля доста технично от отдалеченост, само че Дюлгеров се отличи с положително избавяне.

Малко по-късно наставникът на домакините Илиан Илиев трябваше да извърши насилствена промяна в състава си, откакто Цсветомир Панов получи контузия и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Мартин Дичев.

Резултатът в мача бе открит в 28-ата минута след осъществяване на статично състояние. Домакините получиха право да изпълнят корнер отдясно на вратата на гостите. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Влатко Дробаров пропусна топката, с цел да попадне тя в безусловно непокрития Даниел Димов на точката на дузпата. Капитанът на домакините стреля с глава и прати коженото кълбо в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Попадението окрили футболистите на Илиан Илиев, които продължиха да нападат вратата на своя съперник. Емил Мартинов работи жестоко против Сердюк пред наказателното си поле, за което получи жълт картон. Украинецът стреля от директния свободен удар, само че прати топката около вратата.

Минути по-късно Емил Мартинов още веднъж работи доста жестоко, само че този път бе пожален от основния рефер Станимир Тренчев, който не посмя да покаже втори жълт картон за играча на гостите, а това докара до съществени искания от щаба и футболистите на Черно море.

Постепенно дуелът се изнерви, а следващите реакции от Илиан Илиев му донесоха публично предизвестие.

През второто полувреме борбата на стадион „ Тича” бе по-скоро тактическа, като ситуациите пред двете порти бяха надалеч по-малко. Футболистите на двата отбора бяха в допълнение затруднени и от непрестанния дъжд, който направи терена още по-тежък.

Най-чистото състояние след почивката се откри пред нападателя на гостите Денислав Ангелов, който бе изведен очи в очи с вратаря на домакините, само че си поведе дълго топката и макар че преодоля стража, не съумя да доближи коженото кълбо и да стреля към опразнената врата.

В продължението на мача Черно море стигна до дузпа, откакто Симеон Петров изблъска Зе Гомеш на границата на наказателното поле, а реферът Станимир Тренчев уточни бялата точка. Положението бе преразгледано с ВАР, а решението на съдията бе доказано.

Зад топката застана Пабло Гарсия, който нямаше никакви компликации да осъществя и да оформи крайния резултат в срещата.