Отборът на Ботев Пловдив постигна много важна победа при визитата

...

Ботев , ВАР и късметът развалиха празника на Черно море

Отборът на Ботев Пловдив реализира доста значима победа при визитата си Черно море в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. „ Канарчетата ” се постановиха с 2:1 на „ Тича ” във Варна, а в воин за гостите се трансформира вратарят Хидайет Ханкич. Роденият в Австрия пазач се отличи с няколко неповторими спасявания, които осигуриха цялостния комплект точки за пловдивчани.Така гостите вгорчиха 110-ата годишнина на " моряците ".

Първите минути на срещата несъмнено бяха за домакините, които владееха топката в по-големи интервали от време и бяха отборът, който гледаше по-често към противниковата врата. В 3-ата минута футболистите на Илиан Илиев сътвориха красива обстановка, при която Василев откри Атанас Колев в наказателното поле, той овладя на гърди и стреля, само че основният рефер отсъди засада.

Противно на логиката Ботев Пловдив поведе в резултата при първата си рискова офанзива. Антоан Бароан изведе Красиан Колев отляво по нападението на гостите, Боснанчич не съумя да противодейства на Колев, който стреля по диагонала и не сгреши.

Попадението на Ботев не смути домакините. Футболистите на Илиан Илиев продължиха да основават по-опасните положения в срещата. В 18-ата минута домакините се възползваха чудесно от голямата празнота в отбраната на „ канарчетата ” отляво. Панайотов бе изведен в наказателното поле и опитва мощен удар. Топката рикошира в крайници на Виктор Генев, само че за негово злощастие по-късно попадна на пътя на Мазир Сула. Халфът на Черно море стреля без подготовка и порази задачата.

В идващите минути домакините сътвориха още няколко положителни положения за гол, само че Ханкич бе на мястото си и избави. Най-опасен в редиците на „ моряците ” продължи да бъде Мазир Сула, който тормозеше защитата на гостите.

В края на първата част готите имаха две доста положителни положения пред вратата на Черно море. Първо Уме Емануел насочи удар от сложна обстановка. Футболистът на Ботев стреля от въздуха, топката тупна и се насочи подло към вратата на Дюлгеров. Стражът на домакините обаче съумя със сетни старания да избие в ъглов удар. След разиграването от корнера последва нов удар към Дюлгеров, този път на Виктор Генев, само че шансът покри домакините като топката срещна десния непряк дирек.

Антоан Бароан пък не съумя да се разпише на празна врата, като топката попадна малко изненадващо при него на далечната врата, откакто Дюлгеров и защитник пред него не се схванаха след центриране от свободен удар.

Втората част стартира чудесно за Ботев Пловдив. Футболистите на Бруно Балтазар взеха нова преднина в резултата шест минути след подновяването на играта. След дълго подаване в половината на Черно море, Антоан Бароан се пребори за топката, а по-късно Ето`о я прати към Емануел Уме отляво. Атакуващият футболист на „ канарчетата ” се оправи с опеката на Виктор Попов, напредна няколко крачки и с удар по диагонала в далечния ъгъл, преодоля Иван Дюлгеров.

В 62-ата минута на дуела гостите от Пловдив останаха с човек по-малко на терена, откакто Точукву Ннади получи втори жълт картон и бе отхвърлен от игра. Ннади фаулира Стефан Велев.

В 72-ата минута пристигна и една от най-спортните обстановки в мача. При следващата офанзива на домакините, топката стигна до Сула отдясно. Той центрира в наказателното поле, където топката срещна лявата ръка на Виктор Генев. Главният рефер уточни бялата точка, а футболистите на гостите стачкуваха остро. След паниката на терена, Ел-Хатиб бе извикан да преразгледа обстановката благодарение на ВАР. След като видя няколко повторения, съдията анулира решението си и отсъди ъглов удар в интерес на Черно море.

Черно море - Ботев 1:2

Голмайстори:  0:1 Красиан Колев 7, 1:1 Мазир Сула 19, 1:2 Уме Емануел 51

Състави:

Черно море:  25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов – К, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 4. Росен Стефанов, 35. Арлинд Дакай, 17. Ангел Ангелов, 86. Исмаил Иса, 44. Марин Петков

Треньор:  Илиан Илиев

Ботев Пд:  13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев – К, 5. Красиан Колев, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър ван Хертъм, 31. Уме Емануел

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 27. Атанас Чернев, 28. Мартин Христов

Треньор:  Бруно Балтазар