Отборът на Бостън Селтикс постигна победа у дома срещу Атланта

...

Бостън Селтикс се върна на победния път

Отборът на Бостън Селтикс реализира победа вкъщи против Атланта Хоукс с 113:103 в мач от постоянния сезон на НБА.

Селтикс стартира добре срещата и бързо поведе даже с осем точки при 12:4. Домакините имаха преднина и от 12 точки през първата четвърт, само че въпреки всичко тя приключи при 33:26.

Във втората част обаче отборът от Бостън повиши задатъка си на 16 точки, а до края не изпуснаха самодейността и завоюваха срещата, с която се върнаха на победния път след загубата от Орландо Меджик преди три дни. Така Бостън Селтикс остава на върха в източната конференция.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен в мача с 34 точки, като също така способства за триумфа на Селтикс с 9 битки и 4 асистенции.

33 точки пък отблеяза баскетболиста на изгубилия отбор Трей Йънг, а на името си записа 5 битки и 7 асистенции, което обаче не бе задоволително за Атланта.