Отборът на Болоня продължи с прогреса в представянето си, след

...

Болоня най-после успя да победи Аталанта, и то в Бергамо

Отборът на Болоня продължи с напредъка в представянето си, откакто записа триумф с 2:0 при гостуването си на Аталанта в дуела посред им от 29-ия кръг на Серия " А ". Така “рособлу ” прекъснаха отрицателната си серия от шест мача без победа над този противник. Предишният им триумф в Бергамо пък беше през януари 2009 година.

Мачът беше доста равносилен, като гостите бяха тези, които съумяха да осъществят две от ситуациите си. Те трябваше да чакат до 49-ата минута, когато Муса Бароу пусна пас към непокрития Никола Сансоне, който беше прецизен с прекрасен шут. В 80-ата минута резервата Рикардо Орсолини удвои преднината им, само че се оказа, че е бил в засада. Само шест минути по-късно крилото още веднъж се разписа с техничен шут, като този път попадението му беше прието.

Така Болоня се изкачи до осмата позиция в класирането с актив от 43 точки, а с пет повече Аталанта заема шестото място.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.