Отборът на Бетис надигра с 2:1 гостуващия Депортиво Ла Коруня

...

Неостаряващият Хоакин зарадва зелено-бялата част на Севиля

Отборът на Бетис надигра с 2:1 гостуващия Депортиво Ла Коруня в двубой от четвъртия кръг на испанското състезание. 36-годишният Хоакин Санчес означи две попадения за Баломпие - в 14-ата и 76-ата минута. За гостите от “Риасор” се разписа Феде Картабия (23). Хоакин бележи два гола в един мач в Ла Лига за първи път от 2005 година, когато наказа Барселона.

Севилският отбор първи стигна до гол. В 14-ата минута Серхио Леон шутира, вратарят Пантилимон мазета несигурно, а Хоакин добави от доста близо с глава - 1:0. В 23-ата Феде Картабия изравни. Селсо Борхес нацели гредата с отдалечен изстрел, Картабия овладя и насочи прекрасен и прецизен удар отвън наказателното поле, изравнявайки резултата.

В началото на второто полувреме Ундиано Майенко първо назначи дузпа, а след това я анулира, показвайки картон за симулация. След диалог със своя помощник съдията взе вярното решение и глоби “гмуркането” на Риза Дурмиши. В 76-ата Андрес Гуардадо лиши топката и подаде съвършен пас към Хоакин, който вкара невъзмутимо. В 87-ата Антонио Санабрия пропусна да вкара трети гол за " лос вердибланкос ".

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 4 кръг, събота 16 септември  Бетис 2:1краен резулат  Депортиво Ла Коруня