Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 тима на Хофенхайм

...

Байерн почете паметта на Кайзера с класическа победа

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 отбора на Хофенхайм в среща от 17-ия кръг на немската Бундеслига.

Головете за баварците означиха Джамал Мусиала (18, 70) и Хари Кейн (90).

Срещата имаше необикновен прочувствен заряд за домакините. Преди броени дни на 78-годишна възраст си отиде легендата на клуба и немския футбол Франц Бекенбауер. По този мотив баварците излязоха със специфични екипи, на които бе изписано с основни букви " DANKE FRANZ " (Благодарим, Франц).

Байерн не остави никакво подозрение в превъзходството си и стигна до гол по-късно повече от четвърт час игра. Лаймер извърши късо корнер и след няколко разигравания вляво от наказателното поле на гостите, топката се озова в краката на Джамал Мусиала, който стремително навлезе в наказателното поле, стреля и след рикошет в гредата попадението стана факт.

Резултатът остана неизменен до 70-ата минута, когато Мусиала удвои. Той направи страховит пробив в наказателното поле на гостите, преминавайки на финт през трима бранители едновременно, откри Сане, който по-късно му върна подаването и матира за повторно вратаря Оливер Бауман.

В самия завършек на мача Кейн оформи крайния резултат, а с триумфа Байерн събра 41 точки и изостава на 1 от водача Байер (Леверкузен).
 Официално: Ерик Дайър е футболист на Байерн (Мюнхен)