Отборът на Байерн Мюнхен допусна трето поредно равенство в шампионата

...

Байерн Мюнхен допусна трето равенство в шампионата на Германия

Отборът на Байерн Мюнхен позволи трето следващо тъждество в шампионата на Германия. Баварският исполин направи 2:2 на „ Алианц сцена “ против Щутгарт в мач от 6-ия кръг на Първа Бундеслига.

Байерн Мюнхен оглавява подреждането, само че в челото на класирането се намират четири отбора с по 12 точки. Още в този кръг отборът може да бъде изпреварен. В същото време Щутгарт няма победа от началото на сезона и се намира на 13-а позиция с 5 пункта.

Матис Тел се разписа за домакините в 36-ата минута, само че в 57-ата Крис Фюрих изравни за 1:1. В 60-ата минута Джамал Мусиала отново изведе още веднъж Байерн Мюнхен напред, само че в добавеното време на мача Серху Гираси се разписа от дузпа за крайното 2:2, като осъществя в горния десен ъгъл на вратата, около протегнатата ръка на стража Мануел Нойер.