Отборът на Барселона продължи своя поход към титлата в Ла

...

Меси спаси серията без загуба на Барселона

Отборът на Барселона продължи своя поход към купата в Ла Лига без загуба, откакто направи тъждество 2:0 при гостуването си на Севиля в мач от 30-ия кръг на шампионата.

На „ Роман Санчес Писхуан “ каталунците бяха надалеч от най-хубавата си форма, само че въпреки всичко съумяха да стигнат до точката, макар че изоставаха с два гола до 88-та минута. Звездата на Барса Лионел Меси стартира дуела на пейката поради мускулен проблем, а андалусийците бяха доста рискови в офанзива и поведоха в 36-та минута посредством Франко Васкес. Пет минути след почивката Луис Муриел удвои преднината на домакините, а отборът на Винченцо Монтела изпусна няколко отлични благоприятни условия да постави точка на разногласието с трети гол. Играчите на Севиля заплатиха скъпо за това, откакто Луис Суарес върна един гол в 88-та минута, а появилият се в игра Меси изравни минути по-късно с прецизен изстрел с левия крайник. По този метод Барселона продължи серията си без загуба в Ла Лига на към този момент 37 следващи мача и в идващия кръг ще има опцията да изравни върха на Реал Сосиедад от 1980-та година. Каталунците водят с 12 точки на върха пред втория Атлетико Мадрид, който през днешния ден приема Депортиво Ла Коруня. Реал Мадрид заема трета позиция с 63 точки след вчерашната си победа с 3:0 над Лас Палмас. /БГНЕС
Източник: bgnes.com