Отборът на Барселона претърпя безпрецедентна трета поредна домакинска загуба в

...

Барселона с два антирекорда след 0:1 с Райо Валекано

Отборът на Барселона претърпя невиждана трета поредна домакинска загуба в Ла Лига – този път с 0:1 от Райо Валекано в отсрочен мач от 21-ия кръг, който трябваше да се изиграе през февруари съгласно програмата. Така каталунците записаха два клубни антирекорда в историята - за първи път губят от Райо два пъти в един сезон, а също по този начин за първи път позволяват три следващи загуби като хазаин в разнообразни шампионати.

В класирането Барса е с 63 точки, до момента в който Реал (Мадрид) е с 15 повече на върха и към този момент допира купата. Белият балет се нуждае единствено от точка в срещите си до края, с цел да победи с второ следващо отличие в шампионата.

Първата опция за Реал ще бъде в събота, когато приема Еспаньол и може да вдигне шампионската купа още тогава и преди оставащи след този мач още четири кръга.

Още в 7-ата минута Алваро Гарсия вкара за Райо Валекано, възползвайки се от подаване на Иси Паласон. Същият сюжет, както се случи и на мача с Кадис, приключил още веднъж 0:1.

„ Определено изпитваме компликации при домакинските мачове - оправда се капитанът Серхио Бускетс пред камерите край тъчлинията след края на мача, до момента в който публиката на Ноу Камп освиркваше прибиращите се негови съотборници. -  Получаваме ранен гол и по-късно ни е доста мъчно да се възстановим. Просто динамичността ни е доста неприятна и това оказва помощ на съперника, изясни опитният халф. “

След гола, който падна рано след дълъг пас на Иси Паласон, Барселона натисна съществено гостите от Мадрид, само че по този начин и не съумя да материализира този напън. Няколко неточни удара на Араухо, на Жорди Алба и рекламация за дузпа на Гави изчерпаха ситуациите преди 44-ата минута. Тогава Гави вкара, само че голът не бе зачетен поради засада. През второто полувреме Мемфис Депай се появи на терена и имаше две доста положителни благоприятни условия, които обаче не се трансфораха в гол.