Отборът на Аталанта постигна обрат и така победи с 2:1

...

Аталанта обърна Фиорентина за едно полувреме

Отборът на Аталанта реализира поврат и по този начин победи с 2:1 като посетител на Фиорентина в ранния мач от днешната стратегия на 23-ия кръг в Серия “А”.

Двата тима се прибраха на почивката с гол преднина на домакините, пристигнал след превъзходен отдалечен изстрел на Федерико Киеза в 32-ата минута. През втората част обаче обстановката напълно се прекатурна в интерес на бергамаските. Още в 48-ата минута техният капитан Алехандро Гомес насочи удар, който беше избавен от противниковия вратар Бартломей Драговски, само че Дуван Сапата беше на точното място, с цел да се разпише от добавка. Пълният поврат пък стана факт в 72-ата минута, когато резервата Руслан Малиновский беше прецизен с удар по земя от разстояние.

Така Аталанта ще си резервира четвъртото място в класирането и след този кръг с 42 точки в своя актив, до момента в който Фиорентина е 14-и с 25 пункта. Серия А 23 кръг, събота 8 февруари  Фиорентина 1:2краен резулат  Аталанта