Отборът на Арсенал допусна загуба с 0:2 при визитата си

...

Арсенал е на път да се прости с Шампионската лига след загуба като гост на Нюкасъл

Отборът на Арсенал позволи загуба с 0:2 при визитата си на Нюкасъл в дуел от предпоследния 37-и кръг на британската Висша лига.

Резултатът на " Сейнт Джеймсис Парк " бе открит в 55-ата минута. Жоелинтън от състава на " свраките " бе изведен чудесно по левия фланг на нападението и центрира остро в наказателното поле към Калъм Уилсън, а в опит да ичисти топката, бранителят на " артилеристите " Бен Уайт с шпагат си означи безразсъден автогол.

Домакините нанесоха решителния си удар пет минути преди края на постоянното време, когато Калъм Уилсън бе изведен очи в очи против стража на гостите Аарън Рамздейл и стреля, само че вратарят на Арсенал избави, а при добавката Бруно Гимараеш означи в опразнената врата.

В класирането отборът на Микел Артета е пети с 66 точки, на два пункта от четвъртия Тотнъм. При победа на " шпорите " в последния кръг, " артилеристите " ще се простят с присъединяване си в Шампионската лига през идната акция.