Отборът на АПОЕЛ постигна важна победа с 2:1 над Карабах

...

АПОЕЛ обърна Карабах и завърза интригата в група А

Отборът на АПОЕЛ реализира значима победа с 2:1 над Карабах в срещата сред двата отбора от 4-ия кръг в група " А " на Лига Европа. Кипърците измъкнаха трите точки след поврат, само че този триумф бе извънредно значим за тях и ги върна в борбата за продължение напред в шампионата. Българинът Симеон Славчев не бе в групата на гостите.

Карабах пръв взе преднина в мача. Още в 10-ата минута Медведев вкара с глава след корнер.

В 59-ата минута обаче резултатът бе подравнен. Соуза се разписа с глава с плонж след центриране от корнер.

Отново след корнер падна и третият гол в мача. В 88-ата минута топката бе центрирана към Ефрем, който опитва акробатичен удар, а по-късно Йоану от близко я отклони във вратата за крайното 2:1.

С тази победа АПОЕЛ се изравни по точки с Карабах. Двата отбора имат по 4, като са и с равни индикатори при головата разлика - 7:8, само че кипърците имат преимущество в директните дуели. Севиля към този момент си обезпечи първата позиция, само че борбата за второто място в групата ще е жестока в оставащите два кръга, защото и последният Дюделанж резервира шансове с 3 точки в актива си.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ

Лига Европа 4 кръг, четвъртък 7 ноември  АПОЕЛ Никозия 2:1краен резулат  ФК Карабак