Осминафиналната фаза в турнира за Купата на Африка стартира с

...

Мароко отпадна от КАН 2019 след драма с дузпи, Сенегал с лесен успех над Уганда

Осминафиналната фаза в шампионата за Купата на Африка започва с голяма изненада. Един от любимците за трофея - Мароко напусна конкуренцията след трагична драма с дузпи против Бенин.
 Нигерия победи Гвинея и е на 1/8-финал за Купата на африканските народи

В група А Уганда и Зимбабве приключиха 1:1

В постоянното време срещата приключи 1:1, като символичните посетители поведоха посредством Адилеху в 53-ата минута. Мароканците въпреки всичко се върнаха в мача, когато Ен Несири изравни. Уникален късмет да прати своите на четвъртфинал имаше звездата на Аякс Хаким Зиех, който трябваше да извърши дузпа надълбоко в добавеното време. За собствен смут обаче, плеймейкърът удари страничната греда и мачът влезе в продължения.
 Снимка 432644
Източник:

Всичко това очевидно тормози селекцията на Ерве Ренар, която даже с човек по-малко от 97-ата минута не съумя да стигне до успеха и по този начин всичко трябваше да бъде решено след осъществяването на дузпи.

При тях мерникът на футболистите на Бенин беше оптимално старателен, до момента в който съдбовни пропуски от бялата точка за Мароко направиха Буфал и Ен Несири.

По-късно през същата вечер, Сенегал не позволи сърпрайз и предстоящо се класира за четвъртфинал след най-малък триумф над Уганда с 1:0 . Макар и още веднъж показали отлична тактическа дисциплинираност, угандийците рухнаха в 15-ата минута, когато значимото попадение за своята татковина означи Садио Мане.
 Снимка 432645
Източник:

Звездата на Ливърпул можеше да удвои и преднината на Сенегал и в 61-ата минута, само че тогава пропусна дузпа.