Олимпийският шампион Канада победи Финландия с 4:1 и остана начело

...

Канада срази Финландия и остана лидер в група А

Олимпийският първенец Канада победи Финландия с 4:1 и остана отпред на група "А " в шампионата по хокей на лед за дами в Пьонгчанг. "Кленовите листа " са с актив от шест точки след два мача и са съвсем сигурни участнички в плейофите, като за другата квота ще играят Съединени американски щати и Оценка за съвместимост Русия.

Мегън Акоста вкара първия гол в мача единствено 35 секунди след началото, а Мари-Филип Пулен означи за 2:0 след 17:11 минути игра. Мелоди Дост и Джилиан Солниер се разписаха във втората третина за 4:0 и на процедура осигуриха 22-та поредна победа на канадския народен тим за дами на олимпийски игри.

Финландия върна един гол посредством Рика Валила в третата част, а в последните три минути и половина европейките даже играха без вратар. До повече голове обаче изненадващо не се стигна. Съединени американски щати и е с три точки преди мача против последния в групата Русия по-късно през днешния ден.