Олимпик Лион отстрани драматично Лил след изпълнение на дузпи на

...

Лион с драматична победа над Лил за Купата на Франция

Олимпик Лион в профил трагично Лил след осъществяване на дузпи на осминафиналите в шампионата за купата на Франция. " Хлапетата " победиха с 4:2 вкъщи при 11-метровите удар след равенството 2:2 в постоянното време.

Деян Ловрен трансформира в гол решителната дузпа в интерес на Лион, откакто Тимоти Уеа и Мохамед Байо бяха пропуснали от бялата точка за " песовете ".

Реян Чекри даде задатък за домакините в осмата минута след асистенция на Александър Лаказет, който осъществя втория гол в 21-ата минута на дуела.

Лил понижи изоставането си след близо половин час игра посредством канадеца Джонатан Дейвид.

Попадение на Едон Жегрова възвърне равенството в 64-ата минута, след което и двата тима пропуснаха шансове да завоюват още в постоянното време.

В друга среща финалистът от 2022 година Нант се наложи с 4:2 като посетител против Анже след осъществяване на дузпи. След 90 минути двата тима приключиха наедно 1:1.

По-късно довечера носителят на трофея от предишния сезон Пари Сен Жермен играе като посетител против Олимпик Марсилия, който е десеткратен притежател на купата на Франция.